BASIN

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu İftar Yemeğinde Buluştu

 

Kahve Diyarı Ataşehir’de Şefler İftar Yemeğinde Buluştu.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve Çanakkale Aşçılar Derneği geleneksel iftar buluşmasını bu yıl Ataşehir Kahve Diyarı’nda gerçekleştirdi. Yurtiçi ve yurt dışında önemli başarılara imza atmış şefler ve ünlü konukların bir araya geldiği yemek, Çanakkale Aşçılar Derneği Basın Sözcüsü Şef Rüzgar Sünbül’ün öncülüğünde farklı mimari yapısıyla göz dolduran Varyap Meridian ‘ın en nezih mekanlarından Kahve Diyarı’nda gerçekleştirildi.

 

Kahve Diyarı Ataşehir’in Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve Çanakkale Aşçılar Derneği’nin gelenekselleşmiş iftar yemeklerine ilk kez ev sahipliği yaptığı bu özel davette, gerek yurtiçi gerek yurtdışında birçok başarıya imza atmış şefler ağırlandı. Çanakkale Aşçılar Derneği basın sözcüsü Şef Rüzgar Sünbül’ün önderliğinde yapılan bu organizasyon şefleri, iş ve sanat dünyasından bir çok önemli isimlerle bir araya getirdi.

 

İftar yemeğinde Osmanlı İmparatorluğu saray mutfağı temasına  uygun olarak  fasıl ve semazen gösterileri de yer aldı.

 

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve Çanakkale Aşçılar Derneği’nin değerli şefleri yıllardır gerek mesleki gerekse ülkeleri adına birçok organizasyonda üstlerine düşen görevi fazlasıyla yapmaktadırlar. Büyük üzüntümüz Van depreminde, Şefler Platformu olarak ülkemizin diğer ucunda yardıma muhtaç insanlara yemek yapmak için birleşen şeflerimiz, değerli şefimiz Murat Dadak için düzenlenen vefa gecesinde de tek yürek olup aynı özveri ile çalışmışlardır.

3 Ağustos Cumartesi akşamı düzenlenen iftar yemeğinde ise yoğun bir çalışma temposuna sahip olan  şeflerimizi ve misafirlerimizi bu yoğun çalışma tempolarından biraz da olsa uzaklaştırmak ve  dinlendirmek amaçlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin sitesine gitmek için TIKLAYIN


 

Chef Rüzgar Sünbül ile muhteşem lezzetlere yolculuk yapmak için doğru yerdesiniz